Taniec rządzi – zakończenie ostatniego etapu projektu edukacyjnego

21 grudnia 2016 r został zakończony drugi i ostatni etap projektu edukacyjnego –  „Taniec rządzi – stop uzależnieniom” realizowanym przez Stowarzyszenie „Przyjaciół Ekonomika” współfinansowanym przez Miasto Zamość w ramach zadania publicznego z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym – realizacja środowiskowych programów alternatywnych wobec uzależnień, adresowanych do dzieci i młodzieży promujących życie bez alkoholu i innych środków psychoaktywnych, mającym na celu przeciwdziałanie uzależnieniom.

W projekcie uczestniczyła młodzież miasta  Zamość. Głównym celem Programu było promowanie zdrowego stylu życia i ochrona młodzieży przed zachowaniami ryzykownymi poprzez zapewnienie warunków do rozwoju zainteresowań i aktywnego spędzania czasu wolnego.

Główne założenia Programu to: rozwijanie zainteresowań i uzdolnień młodzieży, uczestnictwo w kulturze, budowanie poczucia własnej wartości, ochrona młodzieży przed zgubnym wpływem środków uzależniających, edukacja zdrowotna, wzmacnianie mocnych stron rozwoju osobowego młodzieży.

W ramach realizowanego zadania przeprowadzone zostały zajęcia taneczne oraz odbyły się zajęcia informacyjno – edukacyjne na temat zdrowego stylu życia. 21 grudnia 2016 r w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1 odbył się pokaz nabyte umiejętności taneczne.