Koniec II etapu projektu „Szkoła tworzy naszą przyszłość zawodową”

Dobiegł końca II etap projektu „Szkoła tworzy naszą przyszłość zawodową”, przedsięwzięcia realizowanego wspólnie przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ekonomika w Zamościu i Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Zamościu, a dofinansowanego przez Narodowy Bank Polski w ramach wsparcia edukacji ekonomicznej.

32 uczniów z klas pierwszych i drugich ZSP Nr 1 w Zamościu, kształcących się w zawodach: technik ekonomista, technik logistyk oraz technik hotelarstwa uczestniczyli w:

warsztatach wiedzy ekonomicznej
konkursie wiedzy „Bądź przedsiębiorczy”
warsztatach „Branżowe Symulacje biznesowe”
Podczas zajęć dodatkowych uczniowie nabywali wiedzę, rozwijali umiejętności oraz kształtowali postawy przedsiębiorcze, które w przyszłości pomogą osiągnąć im sukces zawodowy.

A wszystkie te działania prowadzone były w sposób niebanalny, interesujący i twórczy z wykorzystaniem wirtualnych narzędzi.

Uczestnicy projektu podczas realizacji działań projektowych stali się/ zostali ??? Projekt Menedżerami swojej firmy. Zarządzając własnym biznesem nabyli umiejętności miękkie tj. umiejętność planowania, organizowania, analizowania, oceny ponoszonego ryzyka oraz umiejętność współpracy w zespole, by osiągnąć zamierzone cele.

A to jeszcze nie koniec działań projektowych.

Co czeka uczestników projektu po wakacjach???

Po wakacjach, 8 zespołów (16 uczniów) wyłonionych podczas warsztatów weźmie udział w konkursie „Zarządzam firmą” i będzie rywalizować z innymi konkurencyjnymi podmiotami na rynku o najwyższy wynik ekonomiczny, zdobywając przy tym cenne nagrody rzeczowe, a 24 uczniów – uczestników konkursu „Bądź przedsiębiorczy” pojedzie na wycieczkę edukacyjną do Centrum Pieniądz NBP w Warszawie, by poznać innowacje z zakresu nowoczesnych finansów.

Uczestnikom projektu „Szkoła tworzy naszą przyszłość zawodową” oraz całej społeczności ZSP Nr 1 w Zamościu życzymy dobrego, zasłużonego wakacyjnego odpoczynku.