Stowarzyszenie Przyjaciół Ekonomika organizatorem zajęć z robotyki

Stowarzyszenie Przyjaciół Ekonomika w latach 2017-2019 zrealizowało dwa projekty dla młodzieży szkolnej miasta Zamość, współfinansowane z Miejskiego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych:

• „Robotyka żadnych nałogów nie dotyka”
  • „Z robotyką w przeszłość”

Projekty dotyczyły tematyki budowy robotów. W projektach uczestniczyło 30 młodych twórców robotyki. Młodzi pasjonaci robotyki zbudowali:

1. Drona – latający statek powietrzny

2. Ramię z przeznaczeniem przemieszczania obiektów

3. Autonomiczny łazik wykrywający przeszkody

4. Pojazd zbierający przedmioty (kule)

5. Łazik samojezdny podążający za człowiekiem

Wynikiem działań Stowarzyszenia było powstanie młodzieżowego koła „ROBONOMIK”. Uczestnicy „Robonomika” wzięli udział w  październiku 2018 r. w konkursie  – “Lubelskie: Liga Robotyki” zajmując w nim II miejsce oraz zdobywając nagrodę za najlepszy projekt.

Nagrody Robonomika w Lubelskiej Lidze Robotyki

Drużyna Robonomika rozpoczęła przygotowania do udziału w pierwszych oficjalnych zawodach FTC w Polsce, które odbędą się w dniach 23-24.03.2019 r. w Lublinie na Hali Politechniki Lubelskiej.